Inspiracje

Gromady i drużyny zdobywają miano EkoGromady/EkoDrużyny, realizując swój program pracy w oparciu o działania stworzone na podstawie EkoInspiracji przyporządkowanych do każdego z czterech etapów propozycji. W każdym z etapów znajduje się około 20 EkoInspiracji. To pomysły, które pokazują różne interesujące zagadnienia ekologiczne, stawiają wyzwania i dostarczają materiałów do dalszego zdobywania wiedzy.

Waszym zadaniem jest wybranie najciekawszego pomysłu i zainspirowanie się do harcerskiego działania z nim związanego. Działania powinny być realizowane w oparciu o sprawności, przy równoczesnym realizowaniu wymagań na gwiazdki/stopnie oraz służby.

Gromady i drużyny powinny zrealizować co najmniej trzy EkoInsiracje w każdy etapie. Twórcy propozycji rekomendują, aby część programu opartego na EkoInspiracji, zrealizować z dbałością o wychowawcze aspekty działań. W tym celu zalecamy, aby z jednej inspiracji zrobić cykl kilku zbiórek. Pozwoli to na rzetelne i wnikliwe podejście do procesu “odkrywania natury” i kształtowania właściwych postaw.

Możecie stworzyć również własne inspiracje!
Szczegółowe informacje znajdziecie w regulaminie propozycji.