FAQ

To miejsce, gdzie znajdziecie odpowiedź na nurtujące Was sprawy. Najczęściej zadawane pytania będą uzupełniane w miarę ich napływania do twórców propozycji. Masz pytanie? Zadaj je przez formularz kontaktowy!
Propozycja “EkoDrużyna, EkoGromada” może być realizowana przez wszystkie gromady i drużyny przynależące do ZHP. Zachęcamy Was do zgłoszenia się już dziś!

Zgłoszenia chęci uczestnictwa w propozycji może dokonać drużynowy danej jednostki- za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Zgłoszenie chęci uczestnictwa w propozycji “EkoGromada, EkoDrużyna” możliwe jest do końca pierwszego miesiąca danego etapu (czyli odpowiednio do końca września, grudnia, marca, czerwca).
Nie, wystarczy, że zgłoszenie rejestracyjne jednostki wyślecie na początku etapu, od którego zaczynacie realizację propozycji. Jednostka raz zarejestrowana, pozostaje zarejestrowana również na kolejne etapy.
Po przystąpieniu do projektu każdy drużynowy otrzyma zaproszenie do zamkniętej grupy na Facebooku, na której twórcy propozycji będą realizować wsparcie programowe z obszaru ekologii. Chcąc dołączyć do grupy będziecie musieli odpowiedzieć na 2 pytania weryfikacyjne – podać nazwę jednostki oraz metodykę – tą samą, którą podaliście w formularzu zgłoszeniowym.
Nie, każda jednostka powinna zrealizować co najmniej trzy EkoInspiracje w każdy etapie. Twórcy propozycji rekomendują, aby część programu opartego na EkoInspiracji, zrealizować z dbałością o wychowawcze aspekty działań. W tym celu zalecamy, aby z jednej inspiracji zrobić cykl kilku zbiórek. Pozwoli to na rzetelne i wnikliwe podejście do procesu “odkrywania natury” i kształtowania właściwych postaw.

Tak, aby zgłosić jednostkę wielopoziomową, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy tylko raz. Podczas jego wypełniania, należy zaznaczyć wszystkie metodyki, jakimi dana jednostka pracuje.

Nie zawsze! Oczywiście dopuszczamy dołączenie do grupy osoby, która nie jest liderem danej jednostki- ale pełni funkcję związaną z programem jednostki, jest np. przybocznym/przyboczną w tej jednostce. Ważne, by w takiej sytuacji nie tylko wysłać wniosek o dołączenie do grupy, ale też przesłać nam o tym fakcie stosowną informację.

Oczywiście, że tak! Jeśli natrafiliście na jakieś ciekawe materiały, filmy, publikacje dotyczące danej EkoInspiracji, prześlijcie je do nas. Dołączymy je do tworzonej bazy, by inni mogli również z nich korzystać.

Zgłoszenia danej jednostki do realizacji propozycji może dokonać jedynie jej drużynowy. Jednakże, w takim przypadku zachęcamy do dodania przybocznego, do grupy na facebooku- tam możecie być razem i działać wspólnie!

Każde zgłoszenie dodajemy ręcznie do właściwej metodyki. Zwykle nowe jednostki pojawiają się na naszej stronie tego samego dnia, ale może to potrwać do kilku dni. Prosimy o cierpliwość, jeśli prawidłowo zgłosiłeś swoją jednostkę, na pewno będziecie dodani do strony.

Niestety, nie jest to możliwe. Do grupy na facebook’u przyjmowani są wyłącznie liderzy jednostek, którzy dołączyli już do projektu. Zachęcamy do zgłoszenia się poprzez formularz zgłoszeniowy i dopiero wtedy do dołączenia do grupy.

W trakcie trwania danego etapu możliwe jest wyłącznie realizowania EkoInspiracji z tego etapu. Jednakże, jeśli chcecie wykorzystać część istniejącej EkoInspiracji do stworzenia własnej, nic nie stoi na przeszkodzie!

Możecie zaproponować nam własną EkoInspirację, a po naszej akceptacji trafi ona do puli EkoInspiracji danego etapu.

Przede wszystkim należy sprawdzić, czy w chwili obecnej rejestracja jest prowadzona. Formularz zgłoszeniowy aktywny jest zawsze w pierwszym miesiącu trwania danego etapu (wrzesień, grudzień, marzec, czerwiec). W pozostałych miesiącach pozostaje on nieaktywny.

Jeśli jest miesiąc, w którym możesz dokonać zgłoszenia, a mimo to, coś nie działa… Spróbuj użyć innej przeglądarki, załadować stronę na komputerze (czasem wersja mobilna jest problemem), a jeśli to nie pomoże, skontaktuj się z nami.